Wydrukuj to Strona

Zagroda Edukacyjna

Zagroda Edukacyjna to program, w którym uczestniczymy prowadząc zajęcia edukacyjne w gospodarstwie. Zajęcia te przynoszą wymierne korzyści dla samego gospodarstwa jak i uczestników zajęć.

Edukacja staje się urozmaicona wzbogacając tym samym proces kształcenia. Same zajęcia pozwalają dzieciom obcować ze zwierzętami oraz poznać sposób obchodzenia się z nimi.

Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych jest prowadzona przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie. Sieć służy upowszechnieniu idei edukacji w gospodarstwie rolnym oraz promocji działalności gospodarstw edukacyjnych.

W sezonie letnim gospodarstwo agroturystyczne może gościć 23 osoby. Dodatkowe pokoje znajdują się na poddaszu drewnianej galerii.

Nasza zagroda edukacyjna to miejsce kolorowe, wesołe i czekające na gości chcących przeżyć niezapomniane chwile. Zapraszamy do Galerii przygotowanej w drewnianym budynku, gdzie można obejrzeć wiele ciekawych eksponatów: począwszy od drobnych przyborów codziennego użytku, odzieży, mebli po sprzęty rolnicze, które służyły naszym przodkom do pracy w polu i obejściu. Mamy tu również duży zbiór obrazów , rzeźb i płaskorzeźb (łącznie około 300 sztuk ), są to obrazy olejne , akwarelowe jak i wykonane haftem krzyżykowym. Posiadamy największy obraz we wschodniej Polsce wykonany na ścianie budynku przez znaną artystkę Małgorzatę Ewę Czernik. W Galerii organizujemy ciekawe zajęcia, jest tu dużo miejsca do nauki i zabawy, sala pomieści nawet 40 osób, na miejscu jest zaplecze kuchenne i toalety. W gospodarstwie są zwierzęta: kozy, kury, w obrębie obejścia jest staw. Do dyspozycji gości jest sprzęt rekreacyjno-sportowy, boisko do gry w siatkówkę i kosza, trzy altany, żywy labirynt z wierzby, zimą narty i sanki, rowery, piłkarzyki dla dzieci i stół bilardowy, a na zewnątrz budynku uruchamiamy letnie kino. Gospodyni zajmuje się rękodzielnictwem, przygotowuje smaczne potrawy, gospodarz chętnie podzieli się wiedzą na temat różnych gatunków ptaków. Gospodarstwo położone jest w pobliżu atrakcyjnych miejsc takich jak: Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu i Nadbużański Park Krajobrazowy, rzeka Bug i Toczna, przepiękny Drohiczyn, Stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim czy Św. Góra Grabarka – stolica prawosławia. To tylko niektóre miejsca, do których gospodarstwo „U Waldka” stanowi doskonałą bazę wypadową. Zapraszamy grupy dzieci i młodzieży, a także dorosłych; nasza oferta edukacyjna jest przygotowana dla wszystkich osób, które chcą zdobywać wiedzę poprzez doświadczenie i zabawę. Tu przeżyjecie niezapomniane chwile, a wrażenia pozostaną w pamięci na długo.

Permalink do tego artykułu: http://agro.uwaldka.pl/?page_id=375