Wydrukuj to Strona

Atrakcje

Mieszkamy w pobliżu XII-wiecznego grodziska o bardzo ciekawej i nie do końca wyjaśnionej historii. Rozciąga się z niego przepiękny widok na okolicę. Jest to wspaniałe miejsce na grilla, ognisko, jak również odpoczynek na łonie natury np. kąpiele słoneczne. Zimą można pojeździć na sankach lub nartach, a latem na rowerach. Grodzisko oraz przygotowany przez nas teren rekreacyjny proponujemy obejrzeć bezpośrednio na miejscu. Zapraszamy wszystkich poszukiwaczy skarbów, archeologów i osoby zainteresowane.

 

 

Okolice Ostromęczyna to liczne zabytki oraz dziewicza przyroda . W pobliżu są dwa Parki Krajobrazowe , Drohiczyn , stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim oraz Święta Góra Grabarka. Ze względu na piękne tereny wznoszono tutaj od wieków liczne pałace i dwory oraz budowano wiele kościołów. W najbliższej okolicy znajdują się budowle, których historia sięga XV w.

 

 

W Ostromęczynie jak i w pobliskich wioskach znajdują się liczne i stosunkowo dobrze zachowane drewniane domy, a drogi usłane są kapliczkami i krzyżami. W pobliżu gospodarstwa przebiega edukacyjna ścieżka rowerowa, którą koniecznie trzeba przejechać, aby móc w pełni docenić piękno tutejszego krajobrazu.

Zapraszamy do obejrzenia i przeczytania poniższego reportażu z wydarzenia w naszym gospodarstwie:
Widomości – Kultura – Ewa Czernik w Ostromęczynie

Posiadamy wielką galerię obrazów , rzeźb i płaskorzeźb łącznie około 200 sztuk – są to obrazy olejne , akwarelowe jak i wykonane haftem krzyżykowym . Posiadamy największy obraz we wschodniej Polsce wykonany na ścianie budynku przez znaną artystkę Małgorzatę Ewę Czernik .

Posiadamy oprócz boisk też i rowery oraz piłkarzyki dla dzieci, a także uruchamiamy letnie kino plenerowe na zewnątrz budynku. Udostępniamy także plac zabaw z huśtawkami, karuzelą i zjeżdżalniami.

Zagroda Edukacyjna

Zagroda Edukacyjna to program, w którym uczestniczymy prowadząc zajęcia edukacyjne w gospodarstwie. Zajęcia te przynoszą wymierne korzyści dla uczestników zajęć jak i samego gospodarstwa.

Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych jest prowadzona przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie. Sieć służy upowszechnieniu idei edukacji w gospodarstwie rolnym oraz promocji działalności gospodarstw edukacyjnych.

W sezonie letnim gospodarstwo agroturystyczne może gościć 23 osoby. Dodatkowe pokoje znajdują się na poddaszu drewnianej galerii.

Nasza zagroda edukacyjna to miejsce kolorowe, wesołe i czekające na gości chcących przeżyć niezapomniane chwile. Zapraszamy do Galerii przygotowanej w drewnianym budynku, gdzie można obejrzeć wiele ciekawych eksponatów: począwszy od drobnych przyborów codziennego użytku, odzieży, mebli po sprzęty rolnicze, które służyły naszym przodkom do pracy w polu i obejściu. Mamy tu również duży zbiór obrazów , rzeźb i płaskorzeźb (łącznie około 300 sztuk ), są to obrazy olejne , akwarelowe jak i wykonane haftem krzyżykowym. Posiadamy największy obraz we wschodniej Polsce wykonany na ścianie budynku przez znaną artystkę Małgorzatę Ewę Czernik. W Galerii organizujemy ciekawe zajęcia, jest tu dużo miejsca do nauki i zabawy, sala pomieści nawet 40-60 osób, na miejscu jest zaplecze kuchenne i toalety. Mamy także drugą mniejszą salę, która pomieści około 30 osób, gdzie prowadzimy różne zajęcia i wykłady.

W gospodarstwie są zwierzęta: koty, kury, w obrębie obejścia jest staw. Posiadamy na terenie gospodarstwa własny słup z gniazdem, które zamieszkuje rodzina bocianów, niestety w zimie ich nie zobaczymy. Gospodyni zajmuje się rękodzielnictwem, przygotowuje smaczne potrawy, gospodarz chętnie podzieli się wiedzą na temat różnych gatunków ptaków, historii okolicy oraz lokalnych legend. Gospodarstwo położone jest w pobliżu atrakcyjnych miejsc takich jak: Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu i Nadbużański Park Krajobrazowy, rzeka Bug i Toczna, przepiękny Drohiczyn, Stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim czy Św. Góra Grabarka – stolica prawosławia. To tylko niektóre miejsca, do których gospodarstwo „U Waldka” stanowi doskonałą bazę wypadową. Zapraszamy grupy dzieci i młodzieży, a także dorosłych; nasza oferta edukacyjna jest przygotowana dla wszystkich osób, które chcą zdobywać wiedzę poprzez doświadczenie i zabawę. Tu przeżyjecie niezapomniane chwile, a wrażenia pozostaną w pamięci na długo.

Zapraszamy

Poza wieloma atrakcjami gospodarstwa i okolic oferujemy bardzo dobre jedzenie oparte na produktach w większości pochodzących z gospodarstwa oraz naszego regionu.

Tu przeżyjecie niezapomniane wrażenia i doświadczenia a pamięć po nich pozostanie na długo.

Serdecznie zapraszamy

 

 

Permalink do tego artykułu: http://agro.uwaldka.pl/?page_id=10